Сонячна енергетика — рішення для декарбонізації в державах АСЕАН

Асоціація держав Південно-Східної Азії планує встановити майже 241 ГВт сонячної енергії до 2030 року. Відповідно до звіту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), до середини століття країни в регіоні АСЕАН можуть досягти встановленої потужності у 2,4 ТВт.

За сценарієм до 2050 року на сонячну енергію припадатиме майже 60% відновлюваних джерел енергії в регіоні.
Очікується, що сонячна енергія стане основним ресурсом для декарбонізації АСЕАН.

? Франческо Ла Камера, генеральний директор IRENA, сказав: «Хоча АСЕАН має амбітні цілі щодо відновлюваної енергетики, регіону необхідно думати та планувати на довгострокову перспективу вже зараз».

Що стосується потреб у інвестиціях, у звіті йдеться про те, що для повного переходу на відновлювані джерела енергії до 2050 потрібно інвестувати понад 1,2 трильйона доларів США тільки в сонячну енергію.

Насправді досить молодий ринок АСЕАН демонструє більший потенціал для зростання, ніж більш зрілі ринки, такі як Європа чи США. Відповідно, регіон приваблює інвесторів з усього світу. На сьогодні ключовими ринками сонячної енергії є В’єтнам, Малайзія, Таїланд, Філіппіни та Індонезія, на які також припадає понад 87 % населення АСЕАН.

На фото: найбільша у В’єтнамі плавуча сонячна електростанція Ho Tam Bo потужністю 35 МВт та станція Ho Gia Hoet 1 потужністю 35 МВт.

#АСЕУаналітика
#RenewableRecovery #АСЕУ
#SolarGeneration